Niech kara zapisze zbrodnię

Blog i kara

Godne polecenia

Warto się inspirować takimi stronami jak na przykład
Darek 27.01.2021

Modernizacja Teneryfy

Jedną z najważniejszych rzeczy, na które każdy turysta powinien zwrócić uwagę, jest możliwość skorzystania z Parku Narodowego Teneryfy. To tutaj można obserwować zagrożone wyginięciem pingwiny, lwy morskie, foki i ptaki drapieżne. Istnieje również duża liczba zagrożonych dzikich ptaków.

Park Narodowy Teneryfy zajmuje powierzchnię ponad 5000 kilometrów kwadratowych. Znajduje się w zachodniej i środkowej części wybrzeża środkowego Atlantyku. Najbardziej popularne miejsca to: Pine Island National Reserve, Mojave National Forest i Kermadec National Reserve.

Znaczenie tego miejsca wiąże się oczywiście z historią wyspy. To tam zostały popełnione pierwsze zarejestrowane podróże Marco Polo i jego słynna podróż czterech wiatrów. Portugalczycy odkryli wyspę i założyli tam punkt handlowy. Kolejne wielkie wyprawy Marco Polo miały miejsce w drugiej połowie XVIII wieku. Wylądował w świątyni Tuamoto w Kapsztadzie, a następnego dnia na Przylądku Dobrej Nadziei. Niestety nie było to łatwe zadanie, ponieważ nie było dużego zainteresowania podróżowaniem żaglowcami. To była tylko kwestia czasu, zanim wszystko się skończy i wyspa zostanie przekazana portugalskiej administracji.

Wyspa została ponownie otwarta w 1829 roku przez królową Wiktorię, która na jej cześć nazwała "Nową Wyspę Teneryfy". Wtedy to na wyspie powstała poczta, która po krótkim okresie okupacji Portugalii zamieniła się w użyteczność publiczną.

Tagi: było poczta polo wyspę marco national teneryfa covid teneryfy last minute teneryfy czas teneryfy wycieczka teneryfy pogoda teneryfy mapa teneryfy atrakcje