Niech kara zapisze zbrodnię

Blog i kara

Godne polecenia

Warto się inspirować takimi stronami jak na przykład
Darek 10.02.2021

Zalety i wady automatycznych wpłat

Obecnie coraz więcej polskich banków decyduje się na otwieranie lokat. Jest odpowiedzią na rosnącą świadomość klientów, że dla banku muszą więcej wyciągać z własnej kieszeni. Niektórzy decydują się również na założenie lokaty bankowej na cały okres, czasem kilka lat. Jednak takie rozwiązanie nie jest zbyt atrakcyjne dla kredytobiorców, gdyż bank zazwyczaj udziela kredytu na całość umowy. Z tego powodu pożyczkobiorcy dość trudno jest zdecydować, czy zaciągnąć kredyt, czy też przyjąć lokatę bankową. Może się wtedy zdarzyć, że po kilku, a nawet kilkunastu latach kapitał w znacznym stopniu spada, a bank nie dba o dobro swoich klientów. W takiej sytuacji klient równie dobrze może zdecydować się na zaciągnięcie pożyczki pod zastaw kapitału.

Dlaczego bankowi trudno jest zdecydować o założeniu wpłaty?

Niektóre banki w ramach modernizacji handlu wewnętrznego decydują się na założenie automatycznych depozytów. Przy podejmowaniu decyzji branych jest pod uwagę wiele czynników. Jedną z nich jest fakt, że środki te należą do banku i nie będą podlegały opodatkowaniu. Kolejnym argumentem jest niska stopa kapitalizacji, która przekłada się na obniżenie kosztów dla deponentów. Innym powodem jest niestety wysoka inflacja. Oczywiście bank musi się martwić inflacją, ale może działać szybko i co najważniejsze zdecydowanie i bez komplikacji w zaspokajaniu potrzeb swoich partnerów finansowych.

Jak więc wygląda inwestycja w automatyczną wpłatę? Jeśli bank zdecyduje się założyć automatyczną wpłatę na dłuższy okres, zwykle pozwala to na kilka miesięcy (patrz przegląd). Czas trwania zobowiązania nie jest określony, ale można go obliczyć.

Tagi: decydują swoich wpłatę automatycznych skrzyń biegów części automatycznych mini-odpowietrzników automatycznych stabilizatorów koniunktury automatycznych systemów wywołujących